Türkçe

Liebherr

Almanya'da, ülkenin birçok bölümünün savaş sonrasında yeniden inşa edilmesi gerektiğini düşünen Hans Liebherr ve ebeveynleri, Güney Almanya'daki inşaat firmasını yönetirken, inşaat endüstrisi ve ev inşaatı için araç ve makine ihtiyacının farkına varmıştır. Şirketleri, tasarım mühendisleri ile birlikte 1949'da ilk mobil kule vinci geliştirmiştir. Diğer bir diyişle, kule vincinin icadı Liebherr şirketinin doğmasıyla başlamıştır. Ürettikleri ilk kule vinci olan TK 10 kolayca taşınabilir ve şantiyede kurulumu kolaydır. Takip eden modellerin ardından, Liebherr'deki vinç üretimi hız kazanmış ve inşaat şirketi bir inşaat makineleri üreticisine dönüşmüştür. Küçük inşaat şirketi, ilk on yıl içinde köklü bir inşaat makineleri ve diğer birçok teknolojik olarak gelişmiş ürün üreticisi haline gelmiştir.

70 yıldan fazla süredir geniş ve sofistike olmuş ürün ve hizmet portföyü, mimarisi ve teknolojisi, dünya çapında gerçekçi uygulama senaryolarına dayanmaktadır. Yenilikçi gücü ve kaliteden ödün vermeyen bağlılığı, sürekli olarak artarak tüm ürün alanlarında tüketiciye en yüksek faydayı sağlamaktadır.

Liebherr'in inşaat makinelerinin yazılımının kapsamlılığı diğer yazılımlardan çok daha farklı geliştirilmiştir. Yazılım, her tür ve boyuttaki kule vinçler ve mobil yapı vinçleri dışında, hidrolik ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler, paletli traktörler ve paletli yükleyiciler, teleskopik yükleyiciler ve damperli kamyonlar ile çok çeşitli hafriyat ekipmanlarını kapsamaktadır. Özel yeraltı mühendislik projeleri için evrensel görev döngülü paletli vinçler veya özel kazık ve sondaj kuleleri piyasaya sürerler. Beton teknolojileri ise yüksek kaliteli betonun uygun maliyetli işlenmesi ve optimum taşınması için çok çeşitli seçenekler sunar.

Hafriyat alanında Liebherr'in çok çeşitli hidrolik ekskavatörleri, paletli vinçleri, paletli traktörleri ve paletli yükleyicilerine ek olarak teleskopik yükleyicileri, tekerlekli yükleyicileri ve mafsallı kamyonları da mevcuttur. Liebherr tarafından üretilen ve üretilen temel bileşenlerin şirket içerisinde geliştirilmesi, en yüksek kalite gereksinimlerini karşılamaya yardımcı olmaktadır.

Delme, kazık çakma ve duvar yapımından zemin iyileştirmeye kadar tüm derin temel işlemleri Liebherr’in derin temel makineleri ile yapılabilmektedir. İddialı bina projeleri için bunlar optimum derin tabanı elde etmek için kullanılırlar.

Kuruluşu kule vinç yapımıyla başlayan Liebherr, dünyanın en büyük kule vinç tedarikçisidir. Ürün yelpazesi, tüm sistemler ve boyut sınıfları için makineler içerir. Ayrıca mevcut teknolojiyi daha da geliştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefleyen şirket, sürücünün bir vinci daha kolay kontrol etmesini ve kullanımı optimize etmesini mümkün kılan yazılımlar geliştirmektedir. Bu yazılımlarla birlikte üretilen Liebherr Kule Vinçler, çok çeşitli servis çözümleriyle birlikte güvenilir bir çalışma alanı sunar.

Dünyanın her kıtasında 130'dan fazla şirkette 43.000'den fazla çalışanıyla şirket artık bir grup haline gelmiştir. Bugün Liebherr, dünyanın en büyük inşaat ekipmanı üreticilerinden biri olmakla kalmayıp, aynı zamanda diğer birçok sektördeki müşterilerine teknik olarak yenilikçi ürün ve hizmet sağlayıcısı olarak da tanınmaktadır. Ayrıca vinç montajı, bakımı ve güvenlik testleri için kapsamlı destek sağlar.

Kesimden boyuta ve son montaja kadar sürdürülen modern üretim süreçleri, şirketin küçük vinçlerden büyük ve özel vinçlere kadar olağanüstü bir ürün yelpazesi geliştirmesini sağlamaktadır. Buna ek olarak her vinç, üretim sürecinde modern yöntemler kullanılarak sürekli olarak güvenlik testine tabi tutulmaktadır. Kaliteli parçalarına eklenen mühendislik tutkusuyla, dünyanın dört bir yanındaki bulunan lokasyonlardaki tasarımcılar, teknik olarak zorlu ve pazar odaklı kule vinçlerde üretim çalışanları ile yakın bir şekilde çalışır.

Servis desteğini ‘Kule Vinç Çözümleri’ adlı kolunda bulunduran ve sağlayan Liebherr, vinçlere özel teknik çözümler ve tasarım modifikasyonlarının yanı sıra etkin saha danışmanlığı ve inşaat hizmetleri de sunmaktadır. Amaç, inşaat projeleri için müşteriye tam fayda sağlamaktır

Tüm Markalar

Tüm Kategoriler