Volvo CE
Türkçe

Volvo CE

Volvo Construction Equipment’ın (Volvo CE) hikayesi, 180 yıl önce İsveç'in Eskilstuna kentinde başlamıştır. 1832'de, bir mühendislik atölyesi kurması için görevlendirildiğinde, o zamanlar sadece 27 yaşında olan Johan Theofron Munktell şirketin ilk temellerini atmıştır. Bu atölye, ilk zamanlarında yerel mekanik endüstrisini geliştirmeyi amaçlamıştır. Johan Theofron Munktell Stockholm'den ayrılıp Eskilstuna'ya taşındığında, yerini başka bir genç mühendis olan Jean Bolinder aldı. Munktell'e çok benzeyen Jean Bolinder, küçük kardeşi Carl Gherard ile mühendislik teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için İngiltere'ye gitti. Tecrübeleri daha zengin bir şekilde geri döndüklerinde, kardeşler kendi şirketlerini kurmaya karar verdiler. Bolinder ve Johan Theofron’un kurduğu şirketler, Volvo'nun 1950'de satın aldığı AB Bolinder-Munktell adı altında birleşti. Sonraki yıllarda Volvo CE, paydaşlıklar, satın alımlar, büyüme ve ilerlemeler yoluyla önde gelen uluslararası bir birinci sınıf inşaat ekipmanı üreticisi haline geldi. Günümüzde ise inşaat ekipmanları ve ilgili endüstriler için araç tasarlayan, üreten ve pazarlayan büyük bir küresel işletmedir. Ayrıca Volvo Group iştiraki ve iş alanıdır.

Dünyanın en büyük çekici, tekerlekli yükleyici ve ekskavatör üreticilerinden biri olan Volvo CE, aynı zamanda yol yapımı için makineler ve diğer hafif makineleri de üretmektedir. Müşteri hizmeti düzenlemeleri, bilgisayar kontrol sistemleri, ekler, finansman ve leasing gibi hizmetler de şirket bünyesinde geliştirilmektedir. Volvo CE'nin ürün skalası çok geniştir. Çeşitli tekerlekli yükleyiciler, hidrolik ekskavatörler, mafsallı taşıyıcılar, motorlu greyderler, toprak ve asfalt sıkıştırıcılar, finişerler, kazıcı yükleyiciler, mini yükleyiciler ve freze makinelerini piyasaya sürer. Şirketin ABD, Brezilya, İskoçya, İsveç, Fransa, Almanya, Polonya, Hindistan, Çin, Rusya ve Kore'de üretim tesisleri bulunmaktadır ve ayrıca dünya çapında servis ve yedek parça dağıtımı sunmaktadır.

Volvo Construction Equipment, öncelikle bağımsız distribütörleri aracılığıyla ve kiralama planına paralel olarak makinelerini 200'den fazla ülkedeki müşterilerine dağıtır. Şirketin kapsamlı hafif ekskavatör, mini yükleyici ve bekolu yükleyici yelpazesi, kiralama merkezleri için önde gelen Volvo ürünlerindendir. Şu anda ağırlıklı olarak Kuzey Amerika'da yaklaşık 90 ekipman kiralama merkezine sahiptir ve Avrupa operasyonlarını Portekiz ve İspanya'daki kiralama merkezleriyle genişletmeye devam etmektedir.

2007 yılında Volvo Construction Equipment, Ingersoll Rand'ın yol yapım bölümünü yaklaşık 1,3 milyar USD'ye satın almıştır. Volvo'nun Ingersoll Rand yol makinelerini satın alması ile birlikte, yaklaşık 30 eski 'Ingersoll Rand Ekipman Mağazası', yol makineleri, kompakt ekipman ve malzeme taşıma ürünlerini satacak, kiralayacak ve destekleyecek 'Volvo Construction Equipment & Services' lokasyonlarına aktarılmıştır.

eniliklere açık olan şirket Volvo CE, 2020 ortalarında elektrikli kompakt ekskavatör ve tekerlekli yükleyici piyasaya sürmeye başlayacağını ve Çin pazarı için üretilen 15 tonun üzerindeki tüm ekskavatörlerin Aralık 2020'den itibaren yeni Volvo teknolojisine dayalı tek bir ürün grubunda birleştirileceğini duyurmuştur.

Tüm Modeller