Türkçe

Hitachi

Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. inşaat ekipmanları, nakliye makineleri ve diğer makine ve ekipmanların üretimi, satışı ve servisi ile uğraşan bir Japon inşaat ekipmanı şirketidir. Ayrıca, Hitachi Group'un bir yan kuruluşudur. 1970 yılında kurulan Hitachi Construction Machinery Co., Ltd. Japonya'nın ilk mekanik ekskavatörünün geliştirilmesinde yer almıştır ve şirket şu anda dünyanın önde gelen inşaat ekipmanı üreticisi haline gelmiştir.

1970 yılında Hitachi Ltd.'nin bir yan kuruluşu olarak kurulduğundan bu yana, HCM dünyanın en büyük üçüncü inşaat makinesi üreticisi haline gelmiştir. Japonya merkezli şirketin Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika'da üretim tesisleri ve dünya çapında 17.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Hitachi, geçtiğimiz on yıl içinde eksiksiz bir endüstri lideri olarak inşaat ekipmanı hattı oluşturmuştur. Buna ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler ve damperli kamyonlar (1-800 ton arası) dahildir.

Hitachi’yi inşaatlar ve inşaat projelerinde, madencilik ve taşocakçılığı sektörlerinde, yıkım, ormancılık ayrıca atık ve geri dönüşüm sektörlerinde dünya çapında görmek mümkündür. Bünyesinde ekskavatörler, yükleyiciler, geri dönüşüm makineleri, sıkıştırma ekipmanları ve çöp kamyonları bulunduran şirket, geçmişte buldozerler ve paletli vinçler de üretmiştir. HCM, Hitachi inşaat ekipmanlarının Avrupa genelinde ve Afrika'nın bazı bölgelerinde üretiminden, satışından ve pazarlanmasından sorumludur.

Hitachi, bir tonluk mini ekskavatörlerden, 800 tonluk madencilik ekskavatörlerine kadar dünyanın en geniş hidrolik ekskavatör serisini üretmektedir. Her model sorunsuz bir verimlilik sağlar, ayrıca güvenilir ve rahattır. HCM, ekskavatörlere ek olarak özel kullanımlar için tekerlekli yükleyiciler, sabit damperli kamyonlar ve diğer inşaat ekipmanları da üretmektedir.

Dünya çapında kentleşmenin ilerlemesi sayesinde, kapalı alanlarda çalışma artmaktadır. Hitachi Mini Ekskavatörler, dar alanları ve gerekli işlenebilirlik derecesini yöneten, su işleri ve bina yapımı için kentsel yollarda yeteneklerini gösteren kompakt gövdeler arasında bir denge kuran makinalardır. Hitachi Mini Ekskavatör ataşmanları, kazı çalışmalarının yanı sıra tarım ve ormancılıktan peyzaj, hayvancılık, yıkım ve kar temizlemeye kadar çeşitli çalışma alanlarına uyum sağlayacak şekilde değiştirilebilir özelliğe sahiptirler.

Hitachi Construction Machinery’nin, dünyanın dört bir yanındaki müşterilere inşaat makineleri tedarik etmek için Japonya'da on iki üretim tesisi, Japonya dışında on üç üretim tesisi ve bağlı şirketler aracılığı ile beş küresel üretim tesisi daha bulunmaktadır.

Hitachi Hidrolik Ekskavatörü, 1965'ten beri Hitachi Ltd.'nin Japonya'nın yalnızca yerli teknolojiyle üretilen ilk hidrolik ekskavatörü olan, yüksek güvenilirlik ve üstün çalışabilirlik sağlayan Hitachi İnşaat Makineleri’nin amiral gemisi ürünü olmuştur. Ayrıca Hitachi Hidrolik Ekskavatörler, Hitachi Construction Machinery tarafından geliştirilmiş tescilli bir makine kontrol özelliği olan Solution Linkage Assist ile donatılmıştır. Bu özellik, bir GNSS (Küresel Navigasyon Uydu Sistemi) alıcısından elde edilen makine konum bilgilerine ve kepçenin ucundan üç boyutlu bilgilere dayanan tasarım parametrelerine uygun olarak makinenin ön bölümünün (bom, kol, kepçe) yarı otomatik kontrolünü gerçekleştirir.

Proje amacında belirlenen çalışma yüzeyini fazla kazmadan, verimli bir işlem imkanı sunan Hitachi Hidrolik Ekskavatörler, iş kalitesini artırmaya yardımcı olurken üretkenliğin artmasına ve güvenliğin sağlanmasına da katkıda bulunur. Ayrıca şirketin, makinaların hidrolik sistemleri ve diğer şirket içi teknolojiler ile otomotiv teknolojileri birleştirilerek, müşterilere daha düşük maliyetler sağlamak için yakıt verimliliğini artırırken, çalışabilirliği koruyan ve aynı zamanda çevresel etkiyi azaltmaya da yardımcı bir Hitachi Hibrit Hidrolik Ekskavatör serisi bulunur.

Global e-servis hizmeti, müşterilerin ve yerel bayilerin Hitachi ekipmanlarının güvenilir çıktılarını çevrimiçi olarak izlemeyi sağlar. Günlük olarak, çalışma saatleri, basınçlar, sıcaklıklar ve yüklerin yanı sıra yakıt seviyeleri ve tüketim rakamları dahil olmak üzere operasyonel veriler kullanıcıların bilgisayarlarından Hitachi tarafından kontrol edilen bir ana sunucuya GPRS veya uydu aracılığıyla gönderilir.

Tüm Markalar

Tüm Kategoriler